poniedziałek, 14 września 2015

CECELIA AHERN "Pamiętnik z przyszłości"Cecelia Ahern to jedna z moich ulubionych pisarek. W jej książkach czuć magię, bardzo szybko się je czyta i pozostawiają po sobie zawsze sporo emocji. Powieści Ahern śmiało można wybierać w ciemno, wiedząc, że nie zmarnuje się czasu.

Życie Tamary wywraca się do góry nogami. Jej tata popełnił samobójstwo, a ona wraz z matką przenosi się do jakiegoś domu na wsi. Pewnego dnia dziewczyna pożycza z objazdowej biblioteki dziwną książkę. To pamiętnik, który nie jest jednak zwykłym powiernikiem myśli. To on mówi dziewczynie o tym, co dopiero się wydarzy.

Łatwo można to sobie wyobrazić. Rozpieszczona nastolatka trafia na totalne odludzie, gdzie nie ma nikogo znajomego, żadnych rozrywek i zero perspektyw. Koszmar. Wiele już było książek o podobnej tematyce i przemianie bohaterki. Ta powieść jest jednak inna, bo to pamiętnik, który nagle wkracza w życie bohaterki, zmienia je raz na zawsze, i na nic zdają się protesty. 

"Pamiętnik z przyszłości" to kolejna powieść Ahern, którą czytałam z ogromną przyjemnością. Bardzo płynna, tajemnicza książka, od której ciężko się oderwać, i przy której bardzo szybko upływa czas. Myślę, że nie trzeba dodawać więcej. Zachęcam do lektury.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam tę książkę! :) To na prawdę magiczna i niesamowita opowieść, którą czyta się jednym tchem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tylko "Love Rosie" autorstwa Cecylii Ahern, co prawda pod wpływem filmu, który jest dla mnie absolutnie wyjątkowy, ale już wcześniej miałam chętkę na jej książki, tylko jakoś tak się nie złożyło, żebym się za jakąś zabrała. Na pewno sięgnę po "Pamiętnik z przyszłości", gdy tylko nadarzy się ku temu okazja :)

    OdpowiedzUsuń