sobota, 29 marca 2014

JACEK GETNER "Pan Przypadek i celebryci"

Jacek Getner to mężczyzna twórczy i wielofunkcyjny - pisarz, scenarzysta i dramaturg. "Pan Przypadek i celebryci", to jego druga książka o przygodach detektywa maratończyka, Jacka Przypadka.

W tej części, jak sama nazwa wskazuje, Przypadek ma do rozwiązania trzy sprawy wiążące się ze sławą, dużymi pieniędzmi i denerwującą klientelą. Najpierw morderstwo na planie serialu, później dziennikarz nie potrafiący pogodzić się z upływem czasu i popularności, a na koniec... spadająca gwiazdka nadużywająca słowa "kolo". Jacek Przypadek nie ma lekko, aczkolwiek status najlepszego detektywa robi swoje. Całe szczęście, że każdą trudną akcję pomaga mu rozwiązać niezastąpiony podkomisarz Łoś!

Prócz wątków związanych z głównym bohaterem, autor wprowadza również wątek poboczny w postaci Błażeja Boga Seksu Sakowicza, który toczy z ojcem bój o swój związek, który Sakowicz Senior niesprawiedliwie nazywa "wyimaginowanym". Dodatkowo, zaznajomieni z "Panem Przypadkiem i trzynastką", ucieszą się na myśl o sprawie sądowej dotyczącej skradzionych obrazów Pani Irminy Bamber. 

Książka jest krótka, lekka i przezabawna. Jacek świetny w swoim fachu, jego pracodawcy banalnie przewidywalni, a ciasta Pani Irminy, nadal grzechu warte. Przyczepiać się do niczego nie chcę i nie muszę. A to, że Przypadek wszelkie sprawy rozwiązuje w trybie natychmiastowym można przypisać jedynie jego jasno-widzeniu, a nie autorowi, który czym prędzej chciał książkę napisać i mieć ją z głowy. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Zatem, kto jeszcze nie zna Jacka Przypadka, niech się czym prędzej zainteresuje, bo już wkrótce na rynku ukaże się trzecia książka z serii,  nie wypada więc mieć zaległości.

Za książkę dziękuję serdecznie autorowi :)

4 komentarze:

 1. Wow, wygląda ciekawie :) jak tylko gdzieś podłapię pierwszą cześć przygód pana Przypadka to przeczytam, a następnie sięgnę po kolejny tom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuszą mnie książki tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech, ja czytałam "Dajcie mi jednego z Was" tego autora i - niestety - nie spodobała mi się do tego stopnia, że miałam ochotę wyrzucić ją przez okno (a mieszkam wysoko!). Była to jedna z gorszych książek, jakie w życiu czytałam, więc pomimo Twojej bardzo pozytywnej recenzji, chyba jeszcze nie będę się zmuszać do dawania temu autorowi drugiej szansy.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. seria wśród recenzentów zrobiła się ostatnio bardzo popularna. widać musi w niej być coś specjalnego :)

  OdpowiedzUsuń