sobota, 23 sierpnia 2014

SYLVIA DAY "Żar nocy"

"Żar nocy" to druga część cyklu "Strażnicy snów". Pierwsza część, "Rozkosze nocy", podobała mi się i z przyjemnością rozpoczęłam kolejny tom. Właściwie rozpoczęłam i skończyłam, bo przeczytałam ją bez najmniejszej przerwy.

Tym razem głównymi bohaterami są przyjaciele namiętnej pary z części pierwszej - Aidana Crossa i Lyssy Bates. Do świata rzeczywistego przechodzi Connor - musi ostrzec Aidana i pomóc mu w walce z Koszmarami, które przedostały się na Ziemię ze Zmierzchu. Zamiast przyjaciela, Connor zastaje w domu Lyssy jej koleżankę Stacey i od progu daje jej do zrozumienia, że chętnie zobaczyłby ją w swoim łóżku. Co jednak, gdy okaże się, że Stacey zawładnie nie tylko jego rosnącym pożądaniem, ale również sercem?

Pierwsze co mnie w tej książce zdziwiło, to, bardzo paradoksalnie, rozmiar czcionki. Jest duuuża... nie wiem, może autorce było smutno, że wyszła jej chudsza książka (tom pierwszy był nieco obszerniejszy i miał mniejszą czcionkę). Później już nic mnie nie dziwiło, bo oddałam się lekturze.

W tym tomie Sylvia Day wrzuca trochę na luz - w końcu nie samym seksem żyje człowiek (ha! może tu tkwi powód, dla którego książka jest cieńsza!). Jest więcej czułości, akcji i przez to fabuła zaczyna przypominać w jakimś stopniu rzeczywistość. Bohaterowie są nieco bardziej dojrzali i odpowiedzialni, pewnie dlatego, że Stacey ma dziecko, a jest dobrą matką.

Wyłapałam w książce jedną nieścisłość, której wręcz nie da się przeoczyć - autorka pomyliła w pewnym momencie imiona naszych cudownych mężczyzn. Wyszło komicznie (jakby Aidan rozmawiał z Aidanem), choć bardzo jestem zdziwiona, że nie zostało to wychwycone przy korekcie tekstu.

Przyjemna i odprężająca lektura. Taka przy której można się zrelaksować, pośmiać, ogólnie miło spędzić czas. Czekam zatem na tom kolejny.

3 komentarze:

 1. Ciekawie się zapowiada :)
  Zapraszam do mnie i do wzajemnej obserwacji :) www.aneczka84.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może skuszę się na pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja siostra ma ogromną ochotę na prozę Day, ja jednak przechodzę obok jej książek bez większego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń