piątek, 6 stycznia 2012

DOROTA TERAKOWSKA "Ono"


Pani Terakowska jest jedną z polskich autorek, które lubi się za to, co robią. Osobiście przeczytałam już cztery jej książki i w każdej znalazłam coś dla siebie.

Ono, to nienarodzone dziecko, poczęte w zielonym Renault w Sylwester nowego tysiąclecia. Ono, jest wpadką zrodzoną z gwałtu, niechcianym produktem, niechcianego stosunku. Pomimo tego, główna bohaterka Ewa, nie chce się go pozbyć, bo wreszcie zauważa, że ma coś dla siebie, czym nie musi się z nikim dzielić, ale z kim może dzielić każdy dzień i noc.

Jestem pełna podziwu dla Ewy, która mieszka w pipidówce, jej rodzina dawno przestała być normalna, a ona sama nie ma matury i zarabia grosze. Ojciec od dawna zasłuchuje się w Bachu, a matka i siostra żyją dla Big Brothera.
Książka podobała mi się właśnie dzięki głównej bohaterce, która radziła sobie, pomimo wszystko, bo chciała Ono przygotować na to, co zastanie na tym świecie. Pragnęła mu powiedzieć, że nie musi się bać, bo ona jest przy nim i jakoś dadzą sobie radę.

Jeśli więc chcecie przeczytać cukierkowe love story z happy Endem, to ta książka zdecydowanie nie jest dla was, bo nawet zakończenie jest tam nieprawdopodobne i daje do myślenia. I uważam, że dzięki temu, że książka przedstawia tak parszywy obraz życia, jest warta uwagi i chwili zastanowienia.
Czy polecam? Według uznania, mi się podobała i myślę, że wielu innym również przypadnie do gustu.

___

Dziękuję bardzo za adresy stron z szablonami. W tym zakochałam się od pierwszego wejrzenia, mam nadzieję, że wam też się podoba :)

11 komentarzy:

 1. Niebanalna historia, warta poznania

  OdpowiedzUsuń
 2. Szablon śliczny ;)

  Autorkę znam z jednej książki, która średnio przypadła mi do gustu, ale akurat ta historia jest chyba zupełnie inna. Tytuł kojarzę, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też podoba się nowy szablon. :)

  Książkę mam w planach, ale ciągle jest w ruchu w bibliotece. Chyba faktycznie warta uwagi, jeżeli nie leży ani minuty na półce. : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się zarówno szablon jak i sama propozycja książkowa. Chyba muszę docenić Dorotę T.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szablon wybrałaś śliczny ;]

  Jeszcze nie jestem przekonana do "Ono", ale zastanawiam się nad lekturą "Córki czarownic".

  Pozdrawiam i zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie książki. Panią Terakowską również. Tej książki nie czytałam, jednak mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Dorotę Terakowską, 'Ono' też już za mną i właśnie najbardziej zaskakujące było dla mnie zakończenie, długo się zastanawiałam co i jak ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam kilka lat temu. Pamiętam, że wtedy mną wstrząsnęła i bardzo się spodobała. Oj zakończenie jest bardzo niezwykłe

  OdpowiedzUsuń
 9. Maniiii ... prośbę mam ;) wytłumaczysz mi to jakoś jak wstawić szablon z tej strony co Ty ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam już w planach książkę tej autorki, więc jak mi się spodoba to bardzo chętnie sięgnę po inne powieści pani Terakowskiej.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń