czwartek, 18 lipca 2013

CATHLEEN SCHINE "Między nami nowojorczykami"


Cathleen Schnie jest autorką światowych bestsellerów, z których wiele doczekało się ekranizacji. W Polsce, póki co, wydany jest jeszcze jeden – „Trzy kobiety z Westport”.

Akcja książki rozgrywa się głównie przy ulicy niedaleko Central Parku. Mieszka tam kilka interesujących osób, które łączy fakt posiadania czworonoga, bądź niechęci do psów. Poznajemy więc Jody i jej białego pitbulla Beatrycze, Polly i Georga wraz ze znalezionym w szafie Serwusem, właściciela restauracji Jamiego i jego dwa małe teriery. Natomiast po przeciwnej stronie barykady – Doris, która uparcie walczy z psimi odchodami na trawnikach.

Mieszkańcy ulicy, dzięki swoim czworonożnym przyjaciołom wzajemnie się poznają, zacieśniają się między nimi różnego typu więzi, czasem bohaterowie zmieniają się na lepsze, niekiedy podejmują ważne dla siebie decyzje.

Czytało się bardzo przyjemnie, na pewno jest to lektura dla fanów psów, które odgrywają w niej znaczącą rolę. Książka napisana jest w sposób pogodny i humorystyczny, choć zdarzają się momenty, gdzie łezka może zakręcić się w oku.

Bohaterów mamy tam bardzo różnorodnych, każdy z nich ma życie całkowicie różne od swojego sąsiada, przeżywa swoje własne smutki i radości. Oczywiście jednych lubi się mniej innych bardziej. Najbardziej zapadającą mi w pamięć okazała się Jody, zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia.

Powieść mogę polecić, jako świetną rozrywkę i bardzo dobre czytadło. Zdecydowanie dla fanów czworonogów, gdyż akcja nie należy do najszybszych i myślę, że dla kogoś niezainteresowanego tematem, mogłaby okazać się zwyczajnie nudna.

5 komentarzy:

 1. No zaciekawiła mnie ta książka

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słysze o książce jak i o filmie. Może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kilka recenzji tej książki, ale jakoś nigdy specjalnie się nią nie interesuję. ;) Wydaje się być fajna więc nie mówię ostatecznie nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się lekka i przyjemna. Chętnie przeczytam
  :-)

  OdpowiedzUsuń